164157-2021 - ResultatSverige-Umeå: Flygplansdelar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservdelar
Referensnummer: KSA 2-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34731000 Flygplansdelar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunalförbundet Svenskt Ambulansflyg (KSA) upphandlar reservdelar till sina flygplan Pilatus PC-24.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34731500 Delar till flygmotorer, 34740000 Utrustning för flygplan eller rymdfarkoster, träningsapparater, simulatorer samt tillhörande delar, 34741000 Flygutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen