164157-2022 - ÄndringSverige-Arjeplog: Rekryteringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning sjuksköterskor
Referensnummer: UH-2022-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet har behov av att säkra tillgängligheten av legitimerad personal (sjuksköterskor) inom äldre- och handikappomsorgen. Genom detta kan verksamheten säkerställa att den uppnår de mål och gällande lagkrav. Arjeplogs kommun inbjuder därför till anbudsgivning avseende bemanningstjänster sjuksköterskor. Uppskattad total volym under hela avtalstiden är 9 000 000 SEK med takvolym 12 000 000 SEK.