Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vibrator med klimatskåp
Referensnummer: 20/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE Elektrifiering och Pålitlighet, Miljötålighet erbjuder kunder provnings- och forskningstjänster inom klimatisk och mekanisk miljötålighet främst på elektronikprodukter och komponenter. Pga ökad efterfrågan behöver RISE utöka kapaciteten och den befintliga utrustningsparken med ytterligare en vibrator med klimatskåp, vilket denna upphandling avser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen