164220-2020 - PlaneringSverige-Stockholm: Yrkesvägledning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information "Karriärvägledningstjänst"
Referensnummer: Af-2020/0017 6578
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79634000 Yrkesvägledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Request for information (RFI) för en eventuell upphandling av en karriärvägledningstjänst.
Karriärvägledningstjänst
Arbetsförmedlingen presenterar nedan ett övergripande upplägg på en karriärvägledningstjänst som ska utgå från metoder för karriärvägledning samt möta behov hos Arbetsförmedlingens kunder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Informationsinhämtning inför eventuell upphandling av vägledningstjänst.