164251-2025 - Resultat
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Kommunikationsbyråtjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationsbyråtjänster
BeskrivningDenna upphandling består av följande anbudsområden som utvärderas var för sig: Anbudsområde A - Strategisk kommunikation Anbudsområde B - Produktion av kommunikation Anbudsgivarna kan lämna anbud på ett eller flera av anbudsområdena. Anbudsområde A: Syftet med anbudsområde A är att etablera ett nära samarbete med en leverantör som kan bistå i kommunikationsarbete på strategisk och taktisk nivå. Leverantören ska fungera som ett strategiskt bollplank, vara en proaktiv rådgivare och kunna leverera övergripande idéer och koncept. Anbudsområde B: Syftet är att komplettera och stärka Linköpings kommuns interna byrå vid tidpunkter då efterfrågan är hög och/eller när operativ kompetens inte är tillgänglig inom egen byrå. Syftet är dessutom att Leverantören ska tillgodose Linköpings kommuns kunskaper som ett kreativt bollplank, samt fördjupad kompetens i snabbföränderliga kommunikationsgrepp, däribland AI och sociala medier.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKommunikationsbyråtjänster - strategisk kommunikation
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102869:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415200 Rådgivning avseende design, 79341000 Reklam
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKommunikationsbyråtjänster - produktionskommunikation
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102869:Lot:2