164269-2023 - ÄndringSverige-Tyresö: Socialvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korttidsvistelse LSS
Referensnummer: 2023/KSUH 0003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal med flera utförare inom korttidsvistelse, dygnet runt, årets alla
dagar utanför det egna hemmet i form av korttidshem och/eller vistelse på läger/kollo enligt LSS § 9:6.
Översiktlig omfattning
Tyresö kommun har för avsikt att upphandla ramavtal för avrop avseende korttidsvistelse för barn och unga enligt LSS 9:6 för personer upp till 65 år.
Kort om upphandlingen
Typ av avtal: Ramavtal med upp till 10 utförare per undergrupp
Avtalstid: 2023-06-01 till och med 2027-05-31
Utvärderingsmodell: Lägst pris
Upphandlingstyp: Enstegsförfarande