16432-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmställ
Referensnummer: 234-976/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för avrop av larmställ till personal i operativ såväl som ledande befattning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18130000 Specialarbetskläder, 18400000 Specialkläder och tillbehör, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen