164345-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Tegelbacken, omgestaltning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTegelbacken, omgestaltning
BeskrivningOmgestaltning av Tegelbacken
Intern identifierareT2023-02971
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233262 Anläggningsarbeten för gågator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTegelbacken, omgestaltning