Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Leveransplats
Del av land (NUTS): Västra Götalands län (SE232)
Land: Sverige
Värde