164404-2023 - ResultatSverige-Karlshamn: Frukt, grönsaker och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk frukt och bär
Referensnummer: 2022/3136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun tillsammans med Olofströms kommun, Sölvesborgs kommun och Bromölla kommun inbjuder till anbudsgivning gällande Färsk frukt och bär.
Anbud kan läggas på en eller flera kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen