164453-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörseltekniska hjälpmedel, grupp 7 (Sydöstra - J)
Referensnummer: RJL 2020/603
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hörseltekniska hjälpmedel för Sydöstra sjukvårdsregionen, kommunikationssituation större mötesgrupp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32342400 Ljudanordningar, 32342410 Ljudutrustning, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 33180000 Funktionellt stöd, 33185000 Hörapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen