Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor, blomarrangemang och krukväxter
Referensnummer: 11211
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköpssamverkan Mitt* genomför nu en upphandling avseende snittblommor, kransar, krukväxter, tulpaner och julblommor. Även anbudsgivarens övriga sortiment i form av blommor, krukor, växter, hälsningskort, prydnad/presentartiklar ingår i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03121200 Snittblommor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3