164467-2021 - ResultatSverige-Umeå: Precisionsvågar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Precisions- och analysvågar
Referensnummer: HSN 63-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38310000 Precisionsvågar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar precisions- och analysvågar med tillbehör samt programvara för pipettkalibrering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38310000 Precisionsvågar, 38311000 Elektroniska vågar och tillbehör, 38311100 Elektroniska analysvågar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen