2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursbekämpning
Beskrivning: Alvesta kommun bjuder in till samordnad upphandling avseende skadedjursbekämpning för Alvesta kommun och de angivna kommunala bolagen AllboHus Fastighets AB, Alvesta Energi AB, Alvesta Elnät AB och Alvesta Renhållnings AB.
Intern identifierare: 2026-46
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000