164478-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrumentmontage
Referensnummer: HEM 2022/00062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförande av:
El‐ och instrumentkonstruktion
Skåpbyggnation
Kalibrering av processinstrument. (temp, tryck, flöde etc.)
El‐ och instrumentinstallation
installation av processinstrument
pneumatik
klenrör
stegmontage med kablage
fältbuss
korskopplingsarbeten
kontaktering av fiberkablage
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 71323000 Teknisk konstruktion av process- och produktionsindustrin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen