Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadavtal larmcentral, väktar- och fastighetsjour
Referensnummer: UH-2018-96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar larmcentral för mottagning av brand-, inbrotts- och fastighetslarm. Väktarutryckning i samband med störningsärenden m.m. Utryckning av fastighetstekniker för åtgärd av diverse fastighetsrelaterade fel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341130 Fastighetsskötsel, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen