164484-2018 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pumpar och förbrukningsmaterial för undertrycksbehandling av sår.
Referensnummer: DNRGS170435
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland och Hallands kommuner bjuder in att lämna anbud på samlat behov av pumpar och förbrukningsmaterial för undertrycksbehandling av sår.
Verksamheten efterfrågar i anbudet både köp och hyra av pump då verksamhetens behov är varierande.