164485-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Förbrukningsartiklar för tandvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortodontimaterial
Referensnummer: FTV1908-0339
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården i Region Stockholm (FTV) har behov av förbrukningsmaterial till sina fyra specialistkliniker för ortodonti.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen