16450-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk analys
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Investigational Medicinal Products (IMP), Imatinib
Referensnummer: 2-2680/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85148000 Medicinsk analys
II.1.4.
Kort beskrivning
Investigational Medicinal Products (IMP), Imatinib.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier, 85148000 Medicinsk analys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen