Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Meddelande om tilldelning Blåsmaskiner till Käppalaförbundet
Referensnummer: KF2019-282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42996000 Maskiner för avloppsrening
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av blåsmaskiner till Käppalaverket
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42990000 Diverse specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se bifogat motivationsdokument för detaljerad beskrivning.