Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjälpmedelscentralsverksamhet norra länet, SLL1120
Referensnummer: HSN 2021-2314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser hjälpmedelscentralsverksamhet i norra delen av Stockholms län. Uppdraget innebär att ställa hjälpmedel till förfogande för bland annat personer med rörelsenedsättning, som är i behov av hjälpmedel. För fullständig information om uppdraget se upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen