Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangsmaterial (3)
Referensnummer: KS 2022/00727
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44411000 Sanitetsgods
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av Evenemangsmaterial och är indelat i tre (3) avtalsdelar: *Portabla toaletter och duschar *Läktare *Scener. För varje avtalsområde kommer leverantörerna att delas in i ett rangordningssystem där billigast leverantör har lägst ranking och ska väljas först. Om leverantör 1 inte kan leverera enligt önskad beställning, får man gå vidare till nästa i rangordningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 44411400 Duschkar, 44411750 Toalettcisterner, 45215500 Offentliga toaletter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen