164570-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedelsköp i butik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedelsköp i butik
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp av livsmedel i fysisk butik samt i webbutik med leverans till Öckerö kommuns verksamheter. Upphandlingen avser främst konsumentförpackningar till enheter med mindre volymer. Ramavtalet omfattar livsmedelsköp i butik. Köp ska kunna göras av alla Öckerös verksamheter.
Intern identifierare23/26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del