164592-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Lokalvård Mariebergsskogen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård Mariebergsskogen
BeskrivningDenna upphandling avser Städtjänster till Mariebergsskogen AB för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden. Mariebergsskogen AB är i behov av en leverantör som utför regelmässig städning inklusive golvvård, fönsterputsning och höghöjdsstäd i Mariebergsskogen, Karlstads stadspark. Städning utförs 365 dagar om året i varierad utsträckning i publika lokaler, ytor och toaletter samt interna ytor och arbetsplatser. Städfrekvensen varierar under året i förhållande till öppettider, evenemang, besöksantal och personaltäthet.För att leverantören ska kunna lämna ett korrekt anbud ska leverantören besöka Mariebergsskogen tillsammans med representanter från bolaget. Detta för att få rätt uppfattning av de olika typer av golvmaterial, ytor, areor och avstånd mellan parkens utrymmen som ingår i upphandlingen. Visning av lokaler sker tisdagen den 2 april klockan 13.00-15.00.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80636:Lot:1