164610-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: 20/196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppdrag att leverera kontorsmaterial och kopieringspapper till samtliga av Akademiska Hus kontor på våra verksamma orter. Upphandlingen innefattar att tillhandahålla ett sortiment som omfattar ett brett urval av artiklar inom kontorsmaterial och dess produktgrupper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18930000 Säckar och påsar, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22851000 Pärmar, 30192121 Kulspetspennor, 30192125 Markeringspennor, 30192126 Specialpennor, 30192930 Korrigeringspennor, 30197620 Skrivpapper, 30197630 Tryckpapper, 30199230 Kuvert, 31440000 Batterier, 33741200 Handkräm eller kroppslotion, 33761000 Toalettpapper, 33763000 Pappershanddukar, 39241200 Saxar, 39261000 Brevkorgar, 39292500 Linjaler, 39832000 Diskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen