2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnad av LSS-boende Kv. Näsby 35:69
Beskrivning: Projektet avser nybyggnad av Korttidsboende LSS. Huvudbyggnaden består av två avdelningar med fem boenderum var, även matplats/vardagsrum och jourrum mm. i finns respektive avdelning. En fritidsavdelning per avdelning. De centrala delarna och andra plan innehåller kontor, kök, förråd, tvättrum, hjälpmedelsförråd, personalrum och personal-WC, teknikutrymmen m.m. Avdelningarna har egna utegårdar.
Intern identifierare: 24/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000