16470-2020 - ResultatSverige-Luleå: Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå Kommun har behov av skolmaterial till pojkar och flickor som går grund och gymnasieskola samt ett behov av kontorsmaterial till män och kvinnor som arbetar i kommunens verksamheter och bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 30192100 Radergummin, 30192121 Kulspetspennor, 30192127 Pennställ, 30192130 Blyertspennor, 30192131 Blyertspennor med stift som vrids eller trycks fram, 30192132 Blyertsstift, 30192133 Pennvässare, 30192170 Anslagstavlor, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 39162000 Skolutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen