164707-2021 - ResultatSverige-Eskilstuna: Andningsapparater för medicinskt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Andningshjälpmedel
Referensnummer: IN-IN20-0090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av andningshjälpmedel för 7-klöverns räkning. Aktuell upphandling Denna upphandling avser ramavtal på Andningshjälpmedel i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten. Upphandlingens syfte är att tillgodose regionernas behov av efterfrågade varor under avtalsperioden. Målsättning är att köpa in Andningshjälpmedel med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt. Syftet är att teckna avtal med en leverantör per objekt. Upphandlingen omfattar: hjälpmedel, inkl leverans tillbehör och reservdelar dokumentation generell och/eller specifik utbildning support service under garantitiden Option Telemedicinsk lösning/Molntjänst Upphandlingens syfte är att tillgodose regionernas behov av efterfrågade varor under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157100 Masker för inhalation av medicinska gaser, 33157200 Syrgasutrustning, 33157700 Gasbefuktare, 33157800 Utrustning för syrgastillförsel, 33157810 Utrustning för syrgasbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen