164725-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Hushållstextilier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kläder och textilier
Referensnummer: 048/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39510000 Hushållstextilier
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att delta i TvNo Textilservice AB:s upphandling avseende cirkulationstextilier. Med cirkulationstextilier menas vårdtextilier, patienttextilier, sänglinne, operationstextilier, operationskläder, personalkläder och frotté.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 19242000 Frotté, 33199000 Sjukvårdskläder, 39500000 Textilvaror, 39512000 Sänglinne
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen