Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Modulära sittsystem
Referensnummer: RS 2018-01377
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193100 Invalidfordon och rullstolar, 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33193222 Ramar till rullstolar, 33193223 Säten till rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen