Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektroniska dörrlås särskilt boende
Referensnummer: UH-2020-037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44521110 Dörrlås
II.1.4.
Kort beskrivning
Härnösands kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Elektroniska lås med diarenummer UH-2020-037 Upphandlingen avser byte och uppgradering av elektroniska lås till dörrar i särskilt boende.
Både för utbyte av gamla elektroniska lås och installation där det idag är vanliga nyckellås.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen