Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobilt vattenreningsverk-saltvatten
Referensnummer: 51/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Mobilt vattenreningsverk med produktion från saltvatten till dricksvatten om kapacitet för > 1.500 l/h inklusive leverans, två (2) års service och underhåll, utbildning m.m. Leverans senast 30 november 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 42912330 Vattenreningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen