165051-2019 - ResultatSverige-Hallsberg: Brandfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil till Nerikes Brandkår
Referensnummer: NN2018/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144210 Brandfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud gällande en ny tankbil till Nerikes Brandkår.
Upphandlingen annonseras via Hallsbergs Kommun men det är Nerikes Brandkår som är upphandlande myndighet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144212 Brandbilar med vattentank
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen