Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal energideklaration
Referensnummer: FV 2017-000279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighets AB Förvaltaren, Sundbybergs stad samt Lokalfastigheter genomför en gemensam upphandling gällande ramavtal för genomförande av energideklarationer enligt gällande lagkrav.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal energideklarationer.