Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggentreprenader.
Referensnummer: TF 2016/1218
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262690 Renovering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
I denna upphandling ingår byggarbeten. Omfattningen av arbeten varierar från mindre arbeten av typ ”pekjobb” till byggarbeten i samband med renovering, om- och tillbyggnad och nybyggnation. Fastigheter som kan bli aktuella förvaltas av Enköpings kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen