165186-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Värnamo: Utrustning för industrikök
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning.
Referensnummer: UHN.2017.69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39314000 Utrustning för industrikök
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommun, Gislaveds kommun, Gnosjö kommun samt fastighetsbolaget Järnbärarens löpande behov av storköksutrustning. Vid mer omfattande projektering av kök där flera maskiner ingår ska beställaren ha rätt att utföra separat upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39314000 Utrustning för industrikök, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen