Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Chromebooks.
Referensnummer: UH-2017-89
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213100 Bärbara datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun och Mjölby kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på ramavtal avseende bärbara datorer av typen chromebook till kommunernas skolor.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213100 Bärbara datorer, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72500000 Datortjänster, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen