165234-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falkenberg: Elektricitet
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elenergi.
Referensnummer: 17/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal som tecknas med en leverantör för leverans av Elenergi.
Inbjudan:
Falkenbergs Vatten och Renhållnings AB inbjuder leverantörer till anbudsgivning avseende leverans av fysisk el.
Denna upphandling ska leda till ett ramavtal som tecknas med en Leverantör i syfte att fastställa samtliga villkor för elleveranser som görs under en bestämd period.
Anbudsgivning sker enligt villkor i detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen