165236-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Generalprojektör hyresgästanpassning Pannverkstaden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalprojektör hyresgästanpassning Pannverkstaden
Beskrivning: Beställaren har skrivit en avsiktsförklaring med en ny hyresgäst avseende hyra av ”Pannverkstaden”. För att avsiktsförklaringen ska övergår i ett hyreskontrakt så ska beställaren genomföra omfattande hyresgästanpassningar i lokalen. Detta uppdrag avser att genomföra en detaljprojektering som sedan ska ligga till grund för en utförandeentreprenad enligt AB04. För mer information se AUC.1.
Intern identifierare: ALV-2025-00893
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000