165243-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Partnering byggnation aktivitetshall och idrottshallar samt renovering bibliotekshuset
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelPartnering byggnation aktivitetshall och idrottshallar samt renovering bibliotekshuset
BeskrivningPartnering allaktivitetshus, idrottshall samt renovering av kommunens Bibliotekshuset
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114453:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering