Spolning, slamsugning och filmning av VA-anläggningar
Referensnummer: NVAA 2021-3641
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar spolning/slamsugning samt TV-inspektioner/filmning av kommunens allmänna VA-anläggningar, dvs ledningar, pumpstationer samt tillhörande brunnar enligt bilaga Kravspecifikation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattar cirka 2 600 timmar/år