165269-2018 - ÄndringSverige-Linköping: Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal Portar, Grindar, Bommar
Referensnummer: SPF2018-004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten innebär utförande av förebyggande drift, tillsyn, skötsel och underhåll, jour och felavhjälpande underhåll enligt kravspecifikation och anläggningsförteckning, samt tillhandahålla helpdesk.
Dessutom, vid behov, att utföra tilläggstjänster efter avrop.