See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktning av hissar, lyft- och trycksatta anordningar
Beskrivning: Upphandlingen avser myndighetsbesiktningar av Akademiska fastighetsbestånd på flertalet orter i Sverige. Avtalet omfattar: •Tredjepartsbesiktning av lyftanordningar (ex hissar, portar, rulltrappor, lyftbord) •Tredjepartsbesiktning av tryckbärande anordningar (ex pannor, expansionskärl) •Tredjepartsbesiktning av trycksatta kylanläggningar •Initial analys av fastigheterna i samband med förvärv •Inventering av fastigheter avseende besiktningspliktiga objekt •Entreprenadbesiktningar
Intern identifierare: 25/19
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Besiktning av hissar, lyft- och trycksatta anordningar
Intern identifierare: 25/1900
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär 1
Beskrivning: Besiktning av hissar, lyft- och trycksatta anordningar.