165320-2021 - ÄndringSverige-Kristianstad: Operationsinstrument
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsmikroskop till neurokirurgiska operationsenheten, Skånes Universitetssjukvård i Lund.
Referensnummer: 2020-O002356
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33162200 Operationsinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser två (2) stycken golvstående mobila operationsmikroskop för användning vid ingrepp på neurokirurgiska operationsenheten på Skånes Universitetssjukvård i Lund. En (1) stycken utrustning på option för Region Skåne.