165324-2021 - ÄndringSverige-Örnsköldsvik: Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storkök- och fastighetsmaskiner
Referensnummer: A 20-078 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42200000 Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun avser att upphandla ett ramavtal för beställarens behov av:
— nyanskaffning och installation av storköks- och fastighetsmaskiner
— reparation och service av storköks- och fastighetsmaskiner
— läckagekontroll av kylanläggningar.