165335-2018 - ÄndringSverige-Järfälla: Personalförmedling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Socialt arbete
Referensnummer: Kst 2018/84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun avser att teckna ramavtal med leverantörer inom området Socialt arbete som kan förse kommunen med extern personal för längre eller kortare tid. Behovet finns i första hand vid arbetstoppar, sjukfrånvaro eller annan frånvaro av ordinarie personal för bestämda uppdrag eller extra behov avseende en eller flera yrkeskategorier.