Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel 2.
Referensnummer: UH-2017-79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Livsmedel avseende områdena frukt och grönsaker, potatis och rotfrukter och färskt bröd. Upphandlingen genomförs för Kils, Hagfors, Forshaga, Munkfors och Grums kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktområde 2
Del nr: 2
Produktområde 3
Del nr: 3