2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request for information (RFI) Vuxenutbildning inom Gymnasiala Teoretiska Kurser
Beskrivning: Denna RFI (request for information) syftar till att öka Halmstad kommuns förståelse för hur leverantörer inom vuxenutbildningen kan och vill genomföra undervisningen. Möjligheterna i denna RFI är att representanter från kommunen ska kunna besöka leverantörer, samla in information och data, utveckla avtalet och hitta utvärderingsmodeller som på sikt gynnar elevernas progression och ett bra och stabilt samarbete mellan leverantör och kommun.
Intern identifierare: KS 2024/00190
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning