Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdsängar
Referensnummer: AK 21.154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192100 Sjukbäddar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp av vårdsängar och tillbehör till Eskilstuna kommuns kommande nybyggnationer samt utbyte av äldre sängar i befintliga boenden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192120 Sjukhussängar, 33192130 Inställbara sängar med motor
II.2.4.