16552-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Telefonväxeltjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växel-, telefoni- och kontaktcenterlösning
Referensnummer: 19/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64214200 Telefonväxeltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar 2 delar; Växel- och Telefonilösning och Kontaktcenter. Anbudsgivaren lämnar anbud på båda delarna. Syftet med upphandlingen är att finna en fullsortimentsleverantör inom telekomområdet som kan tillgodose HFAB:s hela behov av Växel-, Telefoni- och Kontaktcenterlösning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64200000 Telekommunikationstjänster, 64211000 Tjänster för offentliga telefoner, 79510000 Telefonsvarartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen